ZAKOŃCZONY nabór uzupełniający

Nabór zakończony – BRAK MIEJSC

Ogłaszamy DODATKOWY nabór na obóz MDP w górach Pieninach.

Od dzisiejszego dnia liczy się kolejność zgłoszeń, nie wymagamy doświadczenia w MDP.

Kandydaci, którzy do dziś złożyli dokumenty, zostali zakwalifikowani do udziału w obozie.

 Zapraszamy młodzież w wieku 10-17 lat zamieszkałą na terenie Gminy Hrubieszów do uczestnictwa w obozie dla członków i kandydatów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Informacje dotyczące organizacji obozu MDP II Turnus w 2022r.

termin: 01 -10 sierpnia (10 dni, 9 noclegów)

Miejsce obozu:

Ośrodek wypoczynkowy Harnaś

ul. Świętej Anny 40
34-441 Niedzica/Kacwin

Organizator:

OSP w Brodzicy 

Obowiązuje wpłata 300 zł od uczestnika.

Rekrutację na obóz prowadzi Urząd Gminy Hrubieszów -p. Ewelina Wołoszyn.

Ze względu na dofinansowanie obozu, obowiązują następujące zasady rekrutacji:

 • Termin naboru dodatkowego: 21.07. – 27.07.2022 lub wyczerpania ilości miejsc

Zasady rekrutacji: 

 1. W rekrutacji będzie brana pod uwagę kolejność zgłoszeń.
 2. Za zgłoszenie rozumiane jest dostarczenie wpłaty uczestnika (300 zł) oraz wypełnionej Karty Kwalifikacyjnej i regulaminu.
 3. Uczestnikami obozu mogą być wyłącznie mieszkańcy gm. Hrubieszów w wieku 10-17 lat. (planowany udział 18 osób)

Regulamin do podpisania przez rodzica

Wzór karty kwalifikacyjnej

Obóz jest współfinansowany przez:

Gmina Hrubieszów

OSP w Brodzicy

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Informacja o wynikach naboru oraz o ewentualnym dodatkowym naborze zostanie umieszczona na stronie www.brodzica.info 27.07.2022r.

Kilka przydatnych informacji:

 1. W dniu wyjazdu poznasz wychowawcę swojego dziecka, możesz poprosić go o numer telefonu.
 2. Zwróć dziecku uwagę, że w razie potrzeby zawsze powinno szczerze porozmawiać z wychowawcą, który jest podczas kolonii najbliższą osobą i pomoże rozwiązać wszelkie problemy.
 3. Tęsknota – Dobrze jest przed wyjazdem porozmawiać z dzieckiem o tęsknocie – powiedzieć, że jest ona naturalna i to nic złego, jeżeli czasem się zatęskni. Pozytywne nastawienie to podstawa, więc należy unikać okazywania negatywnych emocji, które wzmagają lęk: „Jak Ty sobie dasz radę?”, „Przecież ja się za Tobą zapłaczę!” itp.  Nie należy zapewniać dziecka, że jeśli będzie bardzo tęskniło, to przyjedziemy i zabierzemy je do domu. Istnieje taka możliwość, jednak lepiej nie dawać takiej furtki wyjścia dziecku tuż przed wyjazdem, bo może się jej złapać i już nie puścić.
 4. PRAKTYCZNY BAGAŻ– minimalizm, ani przepych bagażowy nie jest wskazany.

Prosimy, aby dziecko spakowane było w jedną torbę/walizkę/plecak z przywieszką zawierającą imię i nazwisko. Dobrze, jeżeli dziecko jest w stanie samo podnieść swój bagaż i się z nim poruszać

 1. CO SPAKOWAĆ DZIECKU NA KOLONIE: mały plecak na wycieczki = bagaż podręczny z prowiantem na drogę, ciepły sweter lub polar, przeciwdeszczowa kurtka z kapturem, 2 pary długich spodni, 2 pary krótkich spodenek, koszulki z krótkim rękawem, bielizna (w ilości większej niż liczba dni), piżama, 2 ręczniki, ręcznik plażowy, 1-2 stroje kąpielowe, wyposażona kosmetyczka, krem do opalania i preparat na owady, obuwie: sandały, wygodne obuwie pełne, obuwie sportowe, klapki, legitymacja szkolna.
 2. Na drogę do ośrodka dajemy dziecku prowiant: coś do jedzenia i picia. Nie dajemy słodyczy, chipsów !!!
 3. Kieszonkowe – jest niezbędne (płatne WC na wycieczkach, pamiątki, potrzeby własne dziecka). Pieniądze można przekazać w depozyt opiekunom. Powinny być wtedy zapakowane w podpisaną kopertę, najlepiej w nominałach 10, 20 zł, z informacją jak często i jakie kwoty mają być wydawane dziecku (np.: „codziennie: 15zł, na wycieczkę: 30zł”). Prosimy poinformować dzieci, że wychowawca będzie miał dla nich pieniążki.
 4. CHOROBA LOKOMOCYJNA. Jeśli dziecko źle znosi jazdę autokarem, prosimy pamiętać o podaniu mu tabletki pół godziny przed wyjazdem.
 5. Kontakt telefoniczny z dzieckiem: Pamiętaj, że rozwiązując za dziecko problemy przez telefon, budujesz   w   nim przekonanie, że nie jest w stanie samodzielnie sprostać codziennym trudnościom. Lepiej udzielać wsparcia i zachęcać do rozmowy z wychowawcą, a nie myśleć za dziecko, gdyż hamuje to rozwój jego umiejętności społecznych. Ponadto zbyt częsty kontakt utrudnia integrację z grupą, wzmagając tęsknotę za domem. Prosimy nie denerwować się, że dziecko czasem nie odbiera telefonu – plan kolonii jest intensywny właśnie po to, żeby nie dać dzieciom czasu na tęsknotę.

 W poradniku wykorzystano materiały z:http://www.majerytravel.pl/documents/KOLONIE-PORADNIK_DLA_RODZICOW.pdf