Nabór na II turnus: Obóz Szkoleniowo-profilaktyczny MDP 2022 – Kacwin 1-10.08.2022r. 18 osób

Informacje dotyczące organizacji obozu MDP II Turnus w 2022r.

termin:  01 -10 sierpnia (10 dni, 9 noclegów)

UWAGA: Obóz odbędzie się w przypadku podpisania umów o dofinansowanie. W przypadku braku dofinansowania, wpłaty uczestników i dokumenty zostaną niezwłocznie zwrócone.

Miejsce obozu:

Ośrodek wypoczynkowy Harnaś

ul. Świętej Anny 40
34-441 Niedzica/Kacwin

Organizator:

OSP w Brodzicy 

Obowiązuje wpłata 300 zł od uczestnika.

Rekrutację na obóz prowadzi Urząd Gminy Hrubieszów -p. Ewelina Wołoszyn.

Ze względu na dofinansowanie obozu, obowiązują następujące zasady rekrutacji:

 • Termin naboru: 12.07. – 20.07.2022

Zasady rekrutacji: 

 1. Komisja oceni dotychczasową działalność i plany na przyszłość związane z MDP/OSP kandydata na udział w obozie na podstawie dołączonej karty działalności w MDP/OSP.
 2. W rekrutacji będzie brana pod uwagę również kolejność zgłoszeń.
 3. Za zgłoszenie rozumiane jest dostarczenie wpłaty uczestnika (300 zł) oraz wypełnionej Karty Kwalifikacyjnej, regulaminu oraz karty działalności
 4. Uczestnikami obozu mogą być wyłącznie mieszkańcy gm. Hrubieszów w wieku 10-17 lat. (planowany udział 18 osób)
 5. Karta kwalifikacyjna uczestnika musi być opieczętowana i podpisana przez Prezesa lub Naczelnika OSP z terenu gm. Hrubieszów (dowolne miejsce na pierwszej stronie)

Regulamin do podpisania przez rodzica

Wzór karty kwalifikacyjnej

WZÓR karty działalności w MDP/OSP:

wersja edytowalna,

wersja w pdf

Informacja o wynikach naboru oraz o ewentualnym dodatkowym naborze zostanie umieszczona na stronie www.brodzica.info 22.07.2022r.

Kilka przydatnych informacji:

 1. W dniu wyjazdu poznasz wychowawcę swojego dziecka, możesz poprosić go o numer telefonu.
 2. Zwróć dziecku uwagę, że w razie potrzeby zawsze powinno szczerze porozmawiać z wychowawcą, który jest podczas kolonii najbliższą osobą i pomoże rozwiązać wszelkie problemy.
 3. Tęsknota – Dobrze jest przed wyjazdem porozmawiać z dzieckiem o tęsknocie – powiedzieć, że jest ona naturalna i to nic złego, jeżeli czasem się zatęskni. Pozytywne nastawienie to podstawa, więc należy unikać okazywania negatywnych emocji, które wzmagają lęk: „Jak Ty sobie dasz radę?”, „Przecież ja się za Tobą zapłaczę!” itp.  Nie należy zapewniać dziecka, że jeśli będzie bardzo tęskniło, to przyjedziemy i zabierzemy je do domu. Istnieje taka możliwość, jednak lepiej nie dawać takiej furtki wyjścia dziecku tuż przed wyjazdem, bo może się jej złapać i już nie puścić.
 4. PRAKTYCZNY BAGAŻ– minimalizm, ani przepych bagażowy nie jest wskazany.

Prosimy, aby dziecko spakowane było w jedną torbę/walizkę/plecak z przywieszką zawierającą imię i nazwisko. Dobrze, jeżeli dziecko jest w stanie samo podnieść swój bagaż i się z nim poruszać

 1. CO SPAKOWAĆ DZIECKU NA KOLONIE: mały plecak na wycieczki = bagaż podręczny z prowiantem na drogę, ciepły sweter lub polar, przeciwdeszczowa kurtka z kapturem, 2 pary długich spodni, 2 pary krótkich spodenek, koszulki z krótkim rękawem, bielizna (w ilości większej niż liczba dni), piżama, 2 ręczniki, ręcznik plażowy, 1-2 stroje kąpielowe, wyposażona kosmetyczka, krem do opalania i preparat na owady, obuwie: sandały, wygodne obuwie pełne, obuwie sportowe, klapki, legitymacja szkolna.
 2. Na drogę do ośrodka dajemy dziecku prowiant: coś do jedzenia i picia. Nie dajemy słodyczy, chipsów !!!
 3. Kieszonkowe – jest niezbędne (płatne WC na wycieczkach, pamiątki, potrzeby własne dziecka). Pieniądze można przekazać w depozyt opiekunom. Powinny być wtedy zapakowane w podpisaną kopertę, najlepiej w nominałach 10, 20 zł, z informacją jak często i jakie kwoty mają być wydawane dziecku (np.: „codziennie: 15zł, na wycieczkę: 30zł”). Prosimy poinformować dzieci, że wychowawca będzie miał dla nich pieniążki.
 4. CHOROBA LOKOMOCYJNA. Jeśli dziecko źle znosi jazdę autokarem, prosimy pamiętać o podaniu mu tabletki pół godziny przed wyjazdem.
 5. Kontakt telefoniczny z dzieckiem: Pamiętaj, że rozwiązując za dziecko problemy przez telefon, budujesz   w   nim przekonanie, że nie jest w stanie samodzielnie sprostać codziennym trudnościom. Lepiej udzielać wsparcia i zachęcać do rozmowy z wychowawcą, a nie myśleć za dziecko, gdyż hamuje to rozwój jego umiejętności społecznych. Ponadto zbyt częsty kontakt utrudnia integrację z grupą, wzmagając tęsknotę za domem. Prosimy nie denerwować się, że dziecko czasem nie odbiera telefonu – plan kolonii jest intensywny właśnie po to, żeby nie dać dzieciom czasu na tęsknotę.

 W poradniku wykorzystano materiały z:http://www.majerytravel.pl/documents/KOLONIE-PORADNIK_DLA_RODZICOW.pdf