Nabór na obozy MDP gm. Hrubieszów – 2023

Ogłaszamy nabór na obozy MDP w górach Tatrach. Nabór na obóz prowadzony jest od dnia 01 czerwca do dnia 16 czerwca 2023r. lub do wyczerpania limitu miejsc.

O zakwalifikowanie na obóz mogą kandydować członkowie jednostek MDP/OSP z terenu Gminy Hrubieszów. Wymagamy potwierdzenia od jednostki OSP (należy podbić w OSP kartę kwalifikacyjną).  

Zapraszamy młodzież w wieku 10-17 lat.

Osoby, które jeszcze nie należą do MDP a chcą, mogą złożyć deklarację przystąpienia do MDP przy OSP Brodzica. DEKLARACJA

Nabór na obóz prowadzony jest od dnia 01 czerwca do dnia 16 czerwca 2023r. lub do wyczerpania limitu miejsc.

Dokumenty i wpłaty należy składać w Urzędzie Gminy Hrubieszów.

Każdy uczestnik ponosi opłatę 300 zł, którą należy uiścić razem ze zgłoszeniem.

W bieżącym roku zaplanowano dwa 14-dniowe obozy:

 • 5 – 18.07.2023 Willa KLIMEK – Biały Dunajec, ul. Piłsudskiego 13, 34-425 Biały Dunajec – 45 osób
 • 21.07 – 03.08.2023 Ośrodek Edukacji Leśnej „Leśnik” w Zakopanem, ul. Jaszczurówka 29, 34-500 Zakopane – 15 osób

W Karcie Kwalifikacyjnej należy zakreślić odpowiedni turnus.

Rekrutację na obóz prowadzi Urząd Gminy Hrubieszów -p. Ewelina Wołoszyn pokój nr 25.

Obowiązują następujące zasady rekrutacji:

 1. W rekrutacji będzie brana pod uwagę kolejność zgłoszeń.
 2. Za zgłoszenie rozumiane jest dostarczenie wpłaty uczestnika (300 zł) oraz prawidłowo wypełnionej Karty Kwalifikacyjnej z regulaminem.
 3. W przypadku wyczerpania limitu miejsc, rekrutacja może być wcześniej zakończona.

Karta kwalifikacyjna do wypełnienia przez rodzica i podbicia w jednostce OSP

Obóz jest współfinansowany przez:

Gmina Hrubieszów

OSP w Brodzicy

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Informacja o wynikach naboru oraz o ewentualnym dodatkowym naborze zostanie umieszczona na stronie www.brodzica.info 19.06.2023r.

Kilka przydatnych informacji:

 1. W dniu wyjazdu poznasz wychowawcę swojego dziecka, możesz poprosić go o numer telefonu.
 2. Zwróć dziecku uwagę, że w razie potrzeby zawsze powinno szczerze porozmawiać z wychowawcą, który jest podczas kolonii najbliższą osobą i pomoże rozwiązać wszelkie problemy.
 3. Tęsknota – Dobrze jest przed wyjazdem porozmawiać z dzieckiem o tęsknocie – powiedzieć, że jest ona naturalna i to nic złego, jeżeli czasem się zatęskni. Pozytywne nastawienie to podstawa, więc należy unikać okazywania negatywnych emocji, które wzmagają lęk: „Jak Ty sobie dasz radę?”, „Przecież ja się za Tobą zapłaczę!” itp.  Nie należy zapewniać dziecka, że jeśli będzie bardzo tęskniło, to przyjedziemy i zabierzemy je do domu. Istnieje taka możliwość, jednak lepiej nie dawać takiej furtki wyjścia dziecku tuż przed wyjazdem, bo może się jej złapać i już nie puścić.
 4. PRAKTYCZNY BAGAŻ– minimalizm, ani przepych bagażowy nie jest wskazany.

Prosimy, aby dziecko spakowane było w jedną torbę/walizkę/plecak z przywieszką zawierającą imię i nazwisko. Dobrze, jeżeli dziecko jest w stanie samo podnieść swój bagaż i się z nim poruszać

 1. CO SPAKOWAĆ DZIECKU NA KOLONIE: mały plecak na wycieczki = bagaż podręczny z prowiantem na drogę, ciepły sweter lub polar, przeciwdeszczowa kurtka z kapturem, 2 pary długich spodni, 2 pary krótkich spodenek, koszulki z krótkim rękawem, bielizna (w ilości większej niż liczba dni), piżama, 2 ręczniki, ręcznik plażowy, 1-2 stroje kąpielowe, wyposażona kosmetyczka, krem do opalania i preparat na owady, obuwie: sandały, wygodne obuwie pełne, obuwie sportowe, klapki, legitymacja szkolna.
 2. Na drogę do ośrodka dajemy dziecku prowiant: coś do jedzenia i picia. Nie dajemy słodyczy, chipsów !!!
 3. Kieszonkowe – jest niezbędne (płatne WC na wycieczkach, pamiątki, potrzeby własne dziecka). Pieniądze można przekazać w depozyt opiekunom. Powinny być wtedy zapakowane w podpisaną kopertę, najlepiej w nominałach 10, 20 zł, z informacją jak często i jakie kwoty mają być wydawane dziecku (np.: „codziennie: 15zł, na wycieczkę: 30zł”). Prosimy poinformować dzieci, że wychowawca będzie miał dla nich pieniążki.
 4. CHOROBA LOKOMOCYJNA. Jeśli dziecko źle znosi jazdę autokarem, prosimy pamiętać o podaniu mu tabletki pół godziny przed wyjazdem.
 5. Kontakt telefoniczny z dzieckiem: Pamiętaj, że rozwiązując za dziecko problemy przez telefon, budujesz   w   nim przekonanie, że nie jest w stanie samodzielnie sprostać codziennym trudnościom. Lepiej udzielać wsparcia i zachęcać do rozmowy z wychowawcą, a nie myśleć za dziecko, gdyż hamuje to rozwój jego umiejętności społecznych. Ponadto zbyt częsty kontakt utrudnia integrację z grupą, wzmagając tęsknotę za domem. Prosimy nie denerwować się, że dziecko czasem nie odbiera telefonu – plan kolonii jest intensywny właśnie po to, żeby nie dać dzieciom czasu na tęsknotę.

 W poradniku wykorzystano materiały z:http://www.majerytravel.pl/documents/KOLONIE-PORADNIK_DLA_RODZICOW.pdf