Półkolonia 2010

W dniach od 02. 08. do 06. 08. 2010. w świetlicy wiejskiej w Brodzicy odbyły się półkolonie promujące hasło „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Uczestniczyło w nich 31 dzieci, 2 opiekunów i 2 wolontariuszy. Wypoczynek zorganizowany został przez KGW i OSP w Brodzicy.

Pierwszy dzień przebiegał na sportowo. Pod opieką stażystów ze Stowarzyszenia SAAK  zostały przeprowadzone rozgrywki w piłkę nożną oraz w dwa ognie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także: tor przeszkód, przeciąganie liny, skakanie na skakance i wyścig w workach.
We wtorek odbyła się prelekcja dzielnicowego st. asp. Jacka Sądeja na temat „Bezpieczne wakacje”. Policjant poruszył tematy dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze i nad wodą. Mówił o zagrożeniach wynikających z kontaktów ze zwierzętami, maszynami rolniczymi i obcymi osobami. Po spotkaniu z policjantem odbyły się gry i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu: zabawy z balonami, wodna wojna balonowa, zabawa w kalambury i w mafię. 
W środę mimo padającego deszczu odbyły się pokazy strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2020 ( musztra, pierwsza pomoc, sztuki walki, samoobrona,  itp.).
Kolejny dzień półkolonii to wycieczka do Centrum Plaza w Lublinie, gdzie po zakupieniu biletów w kinie trójwymiarowym CINEMA CITY, został wyświetlony film, pt. SHREK FOREVER. Po wyjściu z kina wszyscy udali się do Fantasy – Park. Tam młodsze dzieci pływały w basenie pełnym kolorowych piłeczek, zjeżdżały w długich tubach do chińskiego basenu, pokonywały labirynty, wspinały się po linach, a starsze grały w kręgle.
Ostatni dzień wypoczynku był bardzo ciekawy. Odbyła się pogawędka pani terapeutki na temat „Przemocy w rodzinie”. Jak każdego dnia były zajęcia sportowe i różne zabawy ruchowe. Spotkanie zakończyło się rozdaniem pamiątkowych dyplomów i nagród a na koniec odbyła się wspólna zabawa przy grillu i dyskoteka.