Obozy MDP organizowane przez OSP w Brodzicy

Ochotnicza Straż Pożarna w Brodzicy gm. Hrubieszów podczas tegorocznych wakacji zorganizowała 2 obozy szkoleniowo-wypoczynkowe dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu hrubieszowskiego.

Pierwszy turnus odbył się w lipcu w miejscowości Harenda gm. Zakopane, w którym wzięło udział 50 osób z terenu Gminy Hrubieszów. Dzięki 90 % dofinansowaniu z MSWiA oraz 10% z Gminy Hrubieszów uczestnictwo w obozie było bezpłatne.

Drugi, sierpniowy turnus odbył się w miejscowości Kacwin w górach Pieninach. Uczestnikami tego obozu było 45 druhów z terenu powiatu. W tym wypadku 90 % kosztów pokryła dotacja z MSWiA a 10 % sfinansował Związek Gmin Ziemi Hrubieszowskiej.

Koordynatorem i organizatorem obozów był dh kpt. Piotr Sendecki – Prezes OSP w Brodzicy, a komendantem-kierownikiem wypoczynku dh Marek Pydo.

W tracie obozów młodzież miała szereg szkoleń związanych z ochroną przeciwpożarową m.in. sztafeta pożarnicza, ćwiczenie bojowe, musztra, służba wewnętrzna, pierwsza pomoc, obsługa sprzętu do gaszenia pożarów itp.

Na obozie nie zabrakło również części rekreacyjnej i turystycznej. Odbyły się wycieczki górskie (Morskie Oko, Sarnia Skała, zwiedzanie wąwozów i jaskiń) oraz rekreacyjne (spływ Dunajcem, parki wodne, jazda konna itp.) Młodzież poznała tez życie obozowe. W trakcie wypoczynków odbyły się chrzty, śluby obozowe i ćwiczebne alarmy bojowe.

GALERIA ZDJĘĆ