Informacje dotyczące organizacji obozu MDP w 2019r.

Informacje dotyczące organizacji obozu MDP w 2019r.

termin:  13 lipca – 26 lipca 2019r.

Miejsce obozu:

Willa Klimek – Janina i Stanisław Sieczka

34-425 Biały Dunajec
ul. Piłsudskiego 13
tel. +48 18 20 733 51
kom. +48 663 142 522
http://www.willaklimek.pl/

Organizator:

OSP w Brodzicy przy dofinansowaniu MSWiA, KG PSP oraz Gminy Hrubieszów

Regulamin do podpisania przez rodzica i poradnik 2019

Wzór karty kwalifikacyjnej

Rekrutację na obóz prowadzi Urząd Gminy Hrubieszów -p. Ewelina Wołoszyn.

Do udziału w obozie w pierwszej kolejności wyznaczono drużyny MDP z następujących jednostek OSP (do 7 osób z jednostki):

Dziekanów, Kobło, Kułakowice Trzecie, Stefankowice, Teptiuków

O wyborze osób do udziału w obozie MDP decydują właściwe zarządy OSP.

Wpłata od rodziców w tym roku wynosi 150 zł.

W miarę wolnych miejsc prowadzony będzie dodatkowy nabór z pozostałych jednostek OSP z terenu Gminy Hrubieszów.

Informacja o dodatkowym naborze zostanie umieszczona na stronie www.brodzica.info .

 

Kilka przydatnych informacji:

  1. W dniu wyjazdu poznasz wychowawcę swojego dziecka, możesz poprosić go o numer telefonu.
  2. Zwróć dziecku uwagę, że w razie potrzeby zawsze powinno szczerze porozmawiać z wychowawcą, który jest podczas kolonii najbliższą osobą i pomoże rozwiązać wszelkie problemy.
  3. Tęsknota – Dobrze jest przed wyjazdem porozmawiać z dzieckiem o tęsknocie – powiedzieć, że jest ona naturalna i to nic złego, jeżeli czasem się zatęskni. Pozytywne nastawienie to podstawa, więc należy unikać okazywania negatywnych emocji, które wzmagają lęk: „Jak Ty sobie dasz radę?”, „Przecież ja się za Tobą zapłaczę!” itp.  Nie należy zapewniać dziecka, że jeśli będzie bardzo tęskniło, to przyjedziemy i zabierzemy je do domu. Istnieje taka możliwość, jednak lepiej nie dawać takiej furtki wyjścia dziecku tuż przed wyjazdem, bo może się jej złapać i już nie puścić.
  4. PRAKTYCZNY BAGAŻ– minimalizm, ani przepych bagażowy nie jest wskazany.

Prosimy, aby dziecko spakowane było w jedną torbę/walizkę/plecak z przywieszką zawierającą imię i nazwisko. Dobrze, jeżeli dziecko jest w stanie samo podnieść swój bagaż i się z nim poruszać

  1. CO SPAKOWAĆ DZIECKU NA KOLONIE: mały plecak na wycieczki = bagaż podręczny z prowiantem na drogę, ciepły sweter lub polar, przeciwdeszczowa kurtka z kapturem, 2 pary długich spodni, 2 pary krótkich spodenek, koszulki z krótkim rękawem, bielizna (w ilości większej niż liczba dni), piżama, 2 ręczniki, ręcznik plażowy, 1-2 stroje kąpielowe, wyposażona kosmetyczka, krem do opalania i preparat na owady, obuwie: sandały, wygodne obuwie pełne, obuwie sportowe, klapki, legitymacja szkolna.
  2. Na drogę do ośrodka dajemy dziecku prowiant: coś do jedzenia i picia. Nie dajemy słodyczy, chipsów !!!
  3. Kieszonkowe – jest niezbędne ( płatne WC na wycieczkach, pamiątki, potrzeby własne dziecka).Pieniądze można przekazać w depozyt opiekunom. Powinny być wtedy zapakowane w podpisaną kopertę, najlepiej w nominałach 10zł, z informacją jak często i jakie kwoty mają być wydawane dziecku (np.: „codziennie: 10zł, na wycieczkę: 30zł”). Prosimy poinformować dzieci, że wychowawca będzie miał dla nich pieniążki.
  4. CHOROBA LOKOMOCYJNA. Jeśli dziecko źle znosi jazdę autokarem, prosimy pamiętać o podaniu mu tabletki pół godziny przed wyjazdem.
  5. Kontakt telefoniczny z dzieckiem: Pamiętaj, że  rozwiązując  za  dziecko  problemy  przez  telefon, budujesz   w   nim przekonanie, że nie jest w stanie samodzielnie sprostać codziennym trudnościom. Lepiej udzielać wsparcia i zachęcać do rozmowy z wychowawcą , a nie myśleć za dziecko, gdyż  hamuje to rozwój jego umiejętności społecznych. Ponadto zbyt częsty kontakt utrudnia integrację z grupą, wzmagając tęsknotę za domem. Prosimy nie denerwować się, że dziecko czasem nie odbiera telefonu – plan kolonii jest intensywny właśnie po to, żeby nie dać dzieciom czasu na tęsknotę.

 

 W poradniku wykorzystano materiały z:http://www.majerytravel.pl/documents/KOLONIE-PORADNIK_DLA_RODZICOW.pdf