Półkolonia ZTU 2012

Półkolonia organizowana w ramach akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł organizowana była przez Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Brodzicy. Uczestnikami wypoczynku były dzieci z Obrowca i Brodzicy. Połączenie dwóch miejscowości pozytywnie wpłynęło na integrację dzieci z sąsiadujących ze sobą wsi, oraz urozmaiciły program wypoczynku.

OSP w Brodzicy oprócz kadry wypoczynku zajęło się również zabezpieczeniem transportu dzieci pomiędzy Obrowcem a Brodzica oraz zabezpieczeniem medycznym wypoczynku.

Szkoła Podstawowa w Obrowcu zapewniła kadrę dydaktyczną oraz swoje obiekty na potrzeby wypoczynku.

02.07.2012 Poniedziałek

Pierwszego dnia zajęcia prowadzone były na bazie świetlicy i boiska w Brodzicy, gdzie dzieci zapoznały się z sobą oraz kadra opiekunów.

Ten dzień był związany głównie ze sportem, gdzie pod fachowym okiem nauczyciela  WF odbyły się rozgrywki w piłkę nożną, tenisa stołowego.

Młodsi uczestnicy skorzystali z  piaskownicy i półkrzyków  w świetlicy.

Tego też dnia dzieci miały możliwość wyhasać się na dmuchanej zjeżdżalni.

Organizatorzy przewidzieli też naukę piosenek turystycznych przy akompaniamencie syntezatora.

Na koniec dnia odwiedziły nas panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Hrubieszowie, które dokonały kontroli bezpieczeństwa sanitarnego wypoczynku oraz przeprowadziły krótka prelekcję na temat bezpieczeństwa spożywania posiłków w czasie wypoczynku. Zostawiły również ciekawe ulotki na ten temat.

03.07.2012 (wtorek)

Drugi dzień wypoczynku miał miejsce na obiektach świetlicy i szkoły w Obrowcu. Tam na dzieci czekały zajęcia profilaktyczne, konkursy plastyczne, gry i zabawy zespołowe.

04.07.2012 (środa)  

Trzeci dzień odbył się w Brodzicy, tu na kolonistów  czekało spotkanie z miłymi Paniami Policjantkami, które udzieliły porad na temat bezpieczeństwa dzieci w trakcie wakacji oraz zachowania się na drogach. Można było wsiąść do radiowozu, przymierzyć policyjna czapkę.

Tego tez dnia odbyły się gry i zabawy sportowe oraz zajęcia plastyczne.

05.07.2012  ( czwartek)

Ostatni dzień półkolonii odbył się w Obrowcu. Tym razem kolonistów odwiedzili funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy w ciekawy sposób opowiedzieli o swojej pracy.

Odbył się finał konkursu Czas na talent, w którym uczestniczyło 10 osób.

Na zakończenie wypoczynku organizatorzy przygotowali dla dzieci ognisko z pieczeniem kiełbasek.

07.07.2012 (sobota)  Wycieczka – Janów Lubelski

Uczestnicy wycieczki przeżyli jednodniowy obóz przygodowo-sportowy w Janowie Lubelskim. Przygoda zaczęła się od „Wesołej olimpiady” tj. udział w  zajęciach grupowych w konkurencjach takich jak: narty, spodnie, worki – niezwykłych bo 5 osobowych. Było tez przeciąganie liny, wyścig rydwanów, wyścig chomików itp. Atrakcji było wiele a tory przeszkód bardzo urozmaicone.

Następnie pojechaliśmy do pobliskiego lasu gdzie czekało na nas ognisko z kiełbaskami, strzelnica z bronią pneumatyczna oraz łukami. Odważniejszy mogli spróbować swoich sił na parku linowym. Na pożegnanie z Janowem odbyliśmy rajd przełajowy z użyciem mapy i kompasu. Podczas marszu trafialiśmy na stacje z zagadkami logicznymi oraz konkurencjami zręcznościowymi. Animatorzy nauczyli nas rozpoznawania niebezpiecznych roślin, wiązania na linach węzłów ratowniczych, kajdan itp. 

Wyniki przeprowadzenia konkursu czas na talent w kolejności zajętych miejsc:

Sołectwo Obrowiec:

  1. Katarzyna Mączka – umiejętności plastyczne
  2. Mirian Starzyńska – śpiew
  3. Katarzyna Słotwińska – umiejętności plastyczne

Sołectwo Brodzica:

  1. Hubert Zubko – taniec
  2. Dominik Skorupa, Łucja Skorupa – duet śpiewaczy

Kierownik/ koordynator wypoczynku:

Piotr Sendecki