Półkolonia w Brodzicy, Zachowaj Trzeźwy Umysł 2013

W Brodzicy w dniach 08-12.07.2013 odbyła się półkolonia dla dzieci.

Organizatorem wypoczynku było Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Brodzicy.

Półkolonia trwała w dniach 8-12 lipca 2013r.

Poniedziałek:

Dzieci zapoznały się ze sobą, regulaminami oraz kadrą. W trakcie zabaw integracyjnych oraz sportowych dzieci i młodzież mogły się bliżej poznać. Pod koniec tego dnia przybyła do dzieci Pani Jolanta Głowacz by nauczyć dzieci podstaw aerobiku i zumby.

Wtorek:

Zajęcia rozpoczęły się od jazdy quadami z wypożyczalni quadów  www.sendpol.pl w Brodzicy. Poźniej strzelcy z JS 2020 z Hrubieszowa nauczyli dzieci podstaw musztry. Później były zajęcia na strzelnicy, gdzie krótkiej broni pneumatycznej można było postrzelać do tarcz sportowych.

Na zakończenie dnia dzieci odbyły pogadankę profilaktyczną z przedstawicielką Komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych przy GOPS w Hrubieszowie. Nie była to zwykła pogadanka, lecz interaktywne zajęcia, które oprócz zabawy  niosły treśc z dziedziny profilaktyki wszelakich uzależnień.

Środa:

Tego dnia dzieci spotkały się ze strażakami, tu też nie było nudnej pogadanki lecz zajęcia praktyczne. Każdy mógł pobawić się sprzętem z wozu strażackiego.

Kolejną atrakcją tego dnia były kolejne zajęcia z fitness z panią Jolą.

Czwartek:

Dzień rozpoczął się od prezentacji w turnieju „Czas na talent”. Po występach dla wszystkich przewidziany był poczęstunek.

Po posiłku opiekunowie zaproponowali dzieciom gry i zabawy integracyjne.

Piątek

Ostatni dzień wypoczynku to wycieczka po terenie powiatu hrubieszowskiego.

Profesjonalny przewodnik Pan Jacek Fuchs z Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie zabrał dzieci do najpiękniejszych i najciekawszych miejsc, tj. Królewski Kąt, Grodzisko w Gródku, Czapliniec, wyspa i ruiny zamku w Kryłowie, źródełko i kapliczka Św. Mikołaja w Kolonii Kryłów.

Na koniec wycieczki dzieci odwiedziły Wioskę Gotów w Masłomęczu, gdzie zwiedziły Gocką Chatę, obejrzały walki wojowników, postrzelały z łuku, skosztowały gockiego jadła oraz wzięły udział w warsztatach z lepienia garnków i ozdób.

Kierownikiem i koordynatorem wypoczynku był: Piotr Sendecki

Współorganizatorami i opiekunami dzieci byli: Dorota Lebiedowicz, Natalia Waś, Justyna Gajewska, Marek Pydo, Marcin Błazucki