Udział OSP Brodzica w III Pielgrzymce Strażaków do Sanktuarium MB Sokalskiej

Strażaków Powiatu Hrubieszowskiego odbyła się Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Boskiej Sokalskiej w Hrubieszowie.
Uroczystość rozpoczęła się na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie, skąd rozpoczęto przemarsz ulicami miasta do sanktuarium.
Pielgrzymka odbyła się z udziałem pocztów sztandarowych, orkiestry dętej OSP w Lubartowie, kompanii honorowej OSP Mieniany, strażaków z powiatu hrubieszowskiego i chełmskiego, rodzin i sympatyków strażackich, duchownych, delegacji innych służb mundurowych oraz przedstawicieli władz administracji rządowych i samorządowych.
Na placu przy Sanktuarium odbyła się uroczysta Msza Św., którą celebrował ks. kan. dr Michał Maciołek Kanclerz kurii Zamojsko-Lubaczowskiej. Pielgrzymów powitał i poświęcił o. Wiktoryn Jacek Krysa – Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Sokalskiej. Mszę poprzedził występ zespołu młodzieżowego Cor deo z Teratyna.
Po uroczystej Mszy, pielgrzymi przeszli do KP PSP w Hrubieszowie gdzie zorganizowano poczęstunek oraz koncert orkiestry dętej.
Organizatorem pielgrzymki był Powiatowy Kapelan Strażaków, Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie kpt. Piotr Gronowicz, zarządy gminne Związku OSP RP oraz gminy z terenu powiatu.

https://photos.app.goo.gl/7s7FeQOiZX5bULDE3

tekst i zdjęcia: st.kpt. Piotr Sendecki (KP PSP Hrubieszów)