OSP w Brodzicy

Informacje dotyczące organizacji obozów MDP w 2017r.

Turnus 2: 2-15 sierpnia 2017r.

Miejsce wypoczynku: Ośrodek wypoczynkowy Harnaś

ul. Świętej Anny 40
34-441 Niedzica/Kacwin
www.zazelan.pl

Organizator:

OSP w Brodzicy przy dofinansowaniu MSWiA oraz Związku Gmin Ziemi Hrubieszowskiej

ramowy plan obozu- Kacwin

Regulamin i poradnik – dla rodziców

Wzór karty kwalifikacyjnej

Rekrutację na obóz prowadzi Urząd Gminy Hrubieszów.

Kilka przydatnych informacji:

  1. W dniu wyjazdu poznasz wychowawcę swojego dziecka, możesz poprosić go o numer telefonu.
  2. Zwróć dziecku uwagę, że w razie potrzeby zawsze powinno szczerze porozmawiać z wychowawcą, który jest podczas kolonii najbliższą osobą i pomoże rozwiązać wszelkie problemy.
  3. Tęsknota – Dobrze jest przed wyjazdem porozmawiać z dzieckiem o tęsknocie – powiedzieć, że jest ona naturalna i to nic złego, jeżeli czasem się zatęskni. Pozytywne nastawienie to podstawa, więc należy unikać okazywania negatywnych emocji, które wzmagają lęk: „Jak Ty sobie dasz radę?”, „Przecież ja się za Tobą zapłaczę!” itp.  Nie należy zapewniać dziecka, że jeśli będzie bardzo tęskniło, to przyjedziemy i zabierzemy je do domu. Istnieje taka możliwość, jednak lepiej nie dawać takiej furtki wyjścia dziecku tuż przed wyjazdem, bo może się jej złapać i już nie puścić.
  4. PRAKTYCZNY BAGAŻ– minimalizm, ani przepych bagażowy nie jest wskazany.

Prosimy, aby dziecko spakowane było w jedną torbę/walizkę/plecak z przywieszką zawierającą imię i nazwisko. Dobrze, jeżeli dziecko jest w stanie samo podnieść swój bagaż i się z nim poruszać

  1. CO SPAKOWAĆ DZIECKU NA KOLONIE: mały plecak na wycieczki = bagaż podręczny z prowiantem na drogę, ciepły sweter lub polar, przeciwdeszczowa kurtka z kapturem, 2 pary długich spodni, 2 pary krótkich spodenek, koszulki z krótkim rękawem, bielizna (w ilości większej niż liczba dni), piżama, 2 ręczniki, ręcznik plażowy, 1-2 stroje kąpielowe, wyposażona kosmetyczka, krem do opalania i preparat na owady, obuwie: sandały, wygodne obuwie pełne, obuwie sportowe, klapki, legitymacja szkolna.
  2. Na drogę do ośrodka dajemy dziecku prowiant: coś do jedzenia i picia. Nie dajemy słodyczy, chipsów !!!
  3. Kieszonkowe – jest niezbędne ( płatne WC na wycieczkach, pamiątki, potrzeby własne dziecka).Pieniądze można przekazać w depozyt opiekunom. Powinny być wtedy zapakowane w podpisaną kopertę, najlepiej w nominałach 10zł, z informacją jak często i jakie kwoty mają być wydawane dziecku (np.: „codziennie: 10zł, na wycieczkę: 30zł”). Prosimy poinformować dzieci, że wychowawca będzie miał dla nich pieniążki.
  4. CHOROBA LOKOMOCYJNA. Jeśli dziecko źle znosi jazdę autokarem, prosimy pamiętać o podaniu mu tabletki pół godziny przed wyjazdem.
  5. Kontakt telefoniczny z dzieckiem: Pamiętaj, że  rozwiązując  za  dziecko  problemy  przez  telefon, budujesz   w   nim przekonanie, że nie jest w stanie samodzielnie sprostać codziennym trudnościom. Lepiej udzielać wsparcia i zachęcać do rozmowy z wychowawcą , a nie myśleć za dziecko, gdyż  hamuje to rozwój jego umiejętności społecznych. Ponadto zbyt częsty kontakt utrudnia integrację z grupą, wzmagając tęsknotę za domem. Prosimy nie denerwować się, że dziecko czasem nie odbiera telefonu – plan kolonii jest intensywny właśnie po to, żeby nie dać dzieciom czasu na tęsknotę.

 

 W poradniku wykorzystano materiały z:http://www.majerytravel.pl/documents/KOLONIE-PORADNIK_DLA_RODZICOW.pdf

mswia-logo gmina-logo

 

 

 

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Brodzicy założona została 03 lutego 2010r.

 

Zarząd:

Prezes – Piotr Sendecki

Naczelnik – Leszek Mizerski

Skarbnik – Katarzyna Marcych

Sekretarz – Dorota Lebiedowicz

 

Komisja Rewizyjna:

Przewodnicząca – Agnieszka Lebiedowicz

sekretarz KR – Małgorzata Marcych

członek KR – Barbara Gajewska

 

NR KRS: 0000353475

REGON: 060615982

NIP: 919-18-07-680

Nr identyfikacyjny producenta (ARiMR) 064565721

Nr konta bankowego: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

57 2030 0045 1110 0000 0365 1420

 

STATUT

 

Aby stać się członkiem OSP w Brodzicy należy mieć co najmniej 12 lat i chcieć realizować co najmniej jeden z poniższych celów ogólnych stowarzyszenia. Nie ma konieczności bycia mieszkańcem Brodzicy !!! 

 

Cele Stowarzyszenia OSP w Brodzicy dzielą się na dwie grupy:

1. Działalność ratownicza specjalistyczna – w OSP przewiduje się powstanie Jednostki Operacyjno – Technicznej. Druhowie należący do tej grupy zajmować się będą ratownictwem medycznym oraz prowadzeniem szkoleń w tym zakresie. Jednostka ta ma składać się ze strażaków przeszkolonych z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wyposażona będzie w sprzęt ratownictwa medycznego.

2. Działalność związana z rozwojem społeczno gospodarczym – druhowie zajmujący się tym zagadnieniem będą pozyskiwać fundusze  przeznaczone na rozwój infrastruktury i społeczności w Brodzicy i okolicach.

OSP zajmować się będzie też m.in. ofiarami wypadków, pogorzelcami, organizacją imprez sportowo-kulturalnych, organizacją wypoczynków letnich itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *